Kurzy ukulele pro dospělé

Naučím tě hrát na ukulele a bude to zábava!

Chcete hrát na nějaký hudební nástroj a zatím jste se k tomu nedostali, neměli jste vůli, čas nebo příležitost? Ukulele je skvělá příležitost, jak začít. A pokud už muzikanti jste, je to výborný druhý nástroj.

Společné hraní

Internet je plný návodů, jak na ukulele hrát. Můžete tedy trénovat sami doma. Nic ale nenahradí, když se sejde parta a hraje se společně. Společné hraní a zpívání přináší radost, inspiraci a motivaci učit se stále nové písně a zkoušet nové tipy a triky.

A právě tuto zkušenost vám nabízím. Pořádám kurzy a workshopy v okolí Tišnova, které jsou na společném hraní postavené.

  • Lekce probíhají v malé skupině do 10 členů
  • Scházíme se pravidelně jednou týdně na 60 minut
  • Už na první lekci se naučíte hrát písničky
  • Každá skupina se rozvíjí trochu jinou cestou podle naturelu a požadavků členů
  • Na hodině si ukulele můžete půjčit
  • Na věku ani hudebních zkušenostech nezáleží. Důležité jsou odhodlání a trpělivost.

Chcete se přidat k některé skupině? Podívejte se na přehled vypsaných kurzů.

Máte partu kamarádů, kolegů nebo sousedů a chcete se učit hrát na ukulele společně? Ozvěte se mi a probereme spolu, jaké jsou možnosti.

Přehled kurzů pro dospělé

Tišnov začátečníci

Kde: SVČ Inspiro, Riegrova 312, Tišnov
Kdy: čtvrtek 18:00 hod., začínáme 6. října
Cena: 2480 Kč na pololetí (12 hodin)
Další člen rodiny 2000 Kč

Tišnov pokročilí

Kde: SVČ Inspiro, Riegrova 312, Tišnov
Kdy: úterý 18:00 hod., začínáme 27. září
Cena: 2680 Kč na pololetí (13 hodin)
Další člen rodiny 2200 Kč

Bory pokročilí

Kde: ZŠ Hany Benešové, Bory 161
Kdy: středa 18:30 hod., začínáme 5. října
Cena: 2480 Kč na pololetí (12 hodin)
Další člen rodiny 2000 Kč

Lysice začátečníci

Kde: Lysické jablíčko
Kdy: pátek 16:15 hod., začínáme 7. října
Cena: 1690 Kč do Vánoc (8 hodin)
Další člen rodiny 1300 Kč

Reference

„Do kurzu hry na ukulele jsem se přihlásil, abych zjistil, jestli konečně dokážu ovládnout nějaký hudební nástroj a podle některých reakcí mého okolí se zdá, že se mi to celkem podařilo.

Začátky nebyly lehké, ale při troše odhodlání se pokrok při hře na ukulele dostavuje opravdu rychle, často nečekaně. Velkou výhodou bylo (a je), že jsme se jako skupina navzájem dokázali podpořit, že jsme si sedli a pod Lenčiným odborným vedením dosahovali určených cílů.

Navíc hudba je lék, dokáže zahnat únavu, špatnou náladu (mnohokrát osobně vyzkoušeno) a kdo by nechtěl jiným pomáhat? Tohle je relativně snadná a hlavně zábavná cesta, jak toho dosáhnout.“ 

Petr Duchoň

Petr Duchoň
pracovník logistiky

„S hraním na ukulele jsem začala až v době covidové, aby mně z toho jednoduše „nehráblo“. Opravdu mě hraní psychicky velmi podrželo. Přitom žádná kytarová ani jiná hudební průprava předtím nebyla.

Pak jsem přemýšlela, jak dál – no a protože můj muž už k Lence na kroužek rok chodil, tak volba byla jasná. Moje potřeba si zahrát na ukulele nové písničky nebo i ty profláklé v zajímavé aranži s dalšími nadšenci je zcela naplněna. Bonusem je skvělá atmosféra a absolutní relax, který každý týden zažívám a na který se těším.“ 

Pavla Benešová

„Když jsem do kurzu vstupovala, byly tam i obavy, zda ostatní nebudou na vyšší  úrovni, jestlipak to zvládnu a nebudu ´’brzdou‘. Po první lekci jsem se uklidnila. Zjistila jsem, že některé „spoluhráče“ znám a všichni jsme byli na obdobné úrovni. Už z první lekce jsem odcházela s dvěma písničkami a znalostí několika akordů. 

Kurz mi určitě pomohl v mé profesi učitelky, kdy hru na ukulele mohu využít v hodinách hudební výchovy. Navíc nástroj je tak malý, že si ho můžu vzít s sebou kamkoliv. 

Líbí se mi pravidelné scházení 1x týdně, přístup lektorky a výběr písní, společná hra na hudební nástroj ve skupině a celkové sdílení radosti z muzicírování. 

Díky hře na ukulele si rozšíříte repertoár písní, získáte dovednost hry na tento nástroj, poznáte nové lidi a z každé lekce si odnášíte velký vnitřní zážitek. 

Pozor!!!! Hraní na ukulele může způsobit závislost!!!! 🙂 “ 


Jana Chadimová
učitelka na 1. stupni ZŠ

„Překvapila mě pohoda, která na kurzu panovala a panuje. Vlastně, jako by se sešli staří známí hrát. Je fajn, že se tyhle akce nedělají jen ve velkých městech.

Kurz mi dal schopnost umět zahrát na hudební nástroj, pro mě do té doby nepoznanou devizu. Pomohl mi překonat myšlenku, že nejsem schopná se nikdy na nic naučit hrát. Motivací setrvat se pro mě staly pokroky a opravdu prima parta. Jo a naučila jsem se spoustu krásných písní, které jsem do té doby neznala.“ 


Mgr. Hana Dusíková, DiS.

„Když jsem do kurzu vstupovala, myslela jsem, že to nezvládnu.

Pak jsem byla mile překvapená, nadšená, že se dokážu naučit další a další věci.

Kurz mi pomohl najít nové přátele, naučila jsem se hodně známých i mně neznámých písní. Vždy jsem přijela na kurz velmi unavená a odjížděla plná energie a s úsměvem na tváři.“ 


Iveta Riglová
učitelka v MŠ

„Do kurzu na ukulele jsem vstupoval s cílem naučit se něco nového a poznat nové lidi. To se splnilo na 100%.

Překvapila mě vřelost a podpora zkušenějších hráčů a osobní přístup lektorky Lenky. Naučil jsem se akordy (jsou jednoduší než na kytaru) a celé písničky různých žánrů. Je super se sejít s přáteli zapálených pro hru na ukulele a společně si zahrát písničky, které máme rádi, a proto můžu kurz na ukulele jenom doporučit.

Petr Chadim
technik

„Jako mamince na mateřské dovolené mi kurz ukulele rozšířil hudební vzdělání v oblasti akordů, hudebních nástrojů, zpěvu, nových interpretů. Naučila jsem se (nad své očekávání) spoustu nových písní v příjemném kolektivu a v neposlední řadě poznala nové lidi. “ 


Lenka Sýkorová
učitelka v ZŠ

„Kurz mně pomohl se začátky hraní ve skupině, naučil mě, jak jsou na ukulele rozmístěny tóny a umožnil mi zahrát si s partou fajn lidí.“ 


Václav Daněk
Senior Software Quality Engineer